ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο

Re: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν #541

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Το πόσο πίσω ή μπροστά ήταν να σου πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει μιας και μιλάμε για αυτοκίνητα άλλων εποχών. Κυρίως με ενδιαφέρει αν μου κάνει κλικ η εμφάνιση, εξωτερική και εσωτερική. Τα υπόλοιπα τα αποδέχομαι μέσα στο πλαίσιο της εποχής τους. Κι επίσης με ενδιαφέρει και η όποια, έστω και ελάχιστη, διασύνδεση με το παρελθόν που μπορεί να μου προσφέρει το κάθε αυτοκίνητο. Είναι περίεργο, αλλά η σχέση μου με το Austin 1100 είναι ακόμη μικρότερη κι από οριακή: Απλώς κάποτε όταν ήμουν μικρός είχαμε επισκεφθεί κάποιον οικογενειακό γνωστό που είχε ένα τέτοιο αυτοκίνητο. Κι όμως έκτοτε μου σφηνώθηκε στο μυαλό και δεν μπόρεσα να το ξεχάσω, ακόμη κι αν για πολλά χρόνια δεν γνώριζα καν τι αυτοκίνητο ήταν αυτό. Αυτό σημαίνει ότι η εξωτερική του εμφάνιση μου είχε κάνει κλικ (δεν είχα μπει καν μέσα).
Είναι περίεργο, αλλά έχοντας αναπτύξει το χόμπυ να φωτογραφίζω τα παλιά αυτοκίνητα που συναντώ, διαπίστωσα ότι στην περιοχή μου είναι το αυτοκίνητο που συναντώ πιο συχνά μετά τον σκαραβαίο. Ενώ θα έλεγε κανείς ότι είναι τελείως ξεχασμένο....
Τελευταία διόρθωση: 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν #542

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Λευτέρη λες ότι το Elegant σώζεται. Αξίζει όμως να σωθεί; Εμένα από μία γρήγορη ματιά μου φάνηκε άθλιο. Άραγε πόσο θα κόστιζε μία ολική ανακατασκευή του αμαξώματος; Χώρια οι ταπετσαρίες και πιθανή επισκευή της μηχανής. Αν η τιμή που υπάρχει στη database που έχετε βάλει (€1500) ισχύει, δεν είναι αρκετά πιθανό μία ανακατασκευή να ξεπεράσει το τριπλάσιο αυτού του ποσού;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν #543

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce
  Μπορεί και παραπάνω φίλε NIGA.Αν μου λες όμως ότι είναι άθλιο με προβληματίζεις  :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν #544

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Μια πολύ βιαστική ματιά έριξα, αυτή ήταν η πρώτη εντύπωση από το εξωτερικό. Ποιός ξέρει τι θα υπάρχει πιο μέσα.... Ίσως αξίζει να το εκτιμήσει κανείς πιο προσεκτικά....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν #547

  • james007
  • Το Άβαταρ του/της james007
an einai na dwseis 1500 euro sou dinw 2 a112 se kaliteri timi...;)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Α112 που βλέπουμε στο δρόμο 15 Χρόνια 11 Μήνες πριν #583

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Niga ωραιος! Αρα πιστευω πως θα συμφωνησεις οτι υπαρχει πολυ υλικο στην θεσσαλια!!

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.