ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Περι Πρέσσας

Περι Πρέσσας 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1808

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
Επειδή προβλέπω παρεξηγήσεις σας γράφω δύο-τρείς σκέψεις.

  Καταρχήν η διαγραφή του topic έγινε κατα λάθος εις ένα βαθμό. Δεν βρήκα πως διαγράφεται το ένα post και έτσι το πήρε όλο η μπάλα. Σε αυτό το forum δεν υπάρχει λογοκρισία. Ο καθένας μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του ελεύθερα και χωρίς παρεξήγηση από κανένα. Όμως ο τρόπος πρέπει να είναι τέτοιος που να μην προσβάλει τον αναγνώστη σε καμία περίπτωση. Πιστεύω οτι είμαστε πια μεγάλα "παιδιά" και μπορούμε να διακρίνουμε το αστείο από το σοβαρό. Με μεγάλη μου χαρά είδα, όπως και εσείς, την παρέα αυτή να μεγαλώνει, να εκφράζει απόψεις, να χαριτολογει και δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση  να χαλάσει για οποιοδήποτε λόγο. Και πόσο μάλλον από εμένα!
  Για αυτό και αρχικά θα ζητήσω συγγνώμη από epapa70hp, veloce και antlea για την χωρίς προειδοποίηση διαγραφή των απόψεών τους και μάλιστα πριν προλάβουν να διαβαστούν. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να τα επαναφέρω! Στη συνέχεια θα ήθελα να δωσω και την δική μου άποψη για την πρέσσα...
  Στην αυτοκίνηση πιστεύω το αντικειμενικό κριτήριο έχει βάση όσον αφορά στα περιοδικά, test κλπ. Σίγουρα ένας υποψήφιος αγοραστής θα λάβει υπ' όψη του τα test και την γνώμη ενός πεπειραμένου αρθρογράφου αλλά ως ένα βαθμό. Αν το καλύτερο αυτοκίνητο της κατηγορίας δεν του αρέσει, δεν θα το πάρει. Με αντικειμενικά κριτήρια κανείς δεν θα έπρεπε να αγοράσει Α112 Abarth από την έκτη σειρά και μετά. Με αυτό το σκεπτικό τα αυτοκίνητα για την πρέσσα αποτελούν καθαρά υποκειμενικές επιλογές του καθενός. Πχ ο NIGA δεν θα άντεχε να βλέπει ένα Audi 60 να τετραγωνίζεται όπως και ο aggelkos ένα 128. Ο Veloce όμως θα το απολάμβανε με την συνοδεία ενός προφιτερόλ! (υπερβάλω).
  Σίγουρα και το συναισθηματικό κριτήριο έχει και αυτό βάση. Ο καθένας έχει αναμνήσεις από τα παιδικά του χρόνια και θαυμάζει η απορρίπτει αυτοκίνητα. Αυτό όμως είναι και το ωραίο της υπόθεσης. Φανταστείτε να είχαμε όλοι τα ίδια γούστα και τα αυτοκίνητα να έμοιαζαν όλα μεταξύ τους. Δεν θα είχαμε τίποτα τώρα για να σχολειάσουμε. Επίσης υπάρχει και το κριτήριο την κατάστασης του αυτοκινήτου. Αν έβλεπα ένα λουλούδι Seat 124 χρώματος σκατουλί, μπορεί και να το έσωζα, όχι για να το κρατήσω αλλά για να μπορέσει να το χαρεί κάποιος άλλος.
  Λοιπόν για να μην σας κουράζω άλλο, Κυριακή πρωί, θα ήθελα αυτή η παρέα να συνεχίσει να γράφει και να εκφράζει απόψεις χωρίς παρεξηγήσεις και με πολύ χιούμορ που όλοι χρειαζόμαστε στην καθημερινότητα μας. Ακόμη ένα συγγνώμη για τους veloce, epapa kai antlea και πέρνω πρωτοβουλία για συνάντηση το ερχόμενο Σαββατοκύριακο για σύσφιξη σχέσεων!  ;D ;D ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Περι Πρέσσας 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1809

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce
  Goudouth με κάλυψες.Ως μη γενόμενον το συμβάν λοιπον ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Περι Πρέσσας 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1810

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
O προεδρος "επιασε" και εθεσε το θεμα σε πολυ σωστη βαση....Μπραβο λοιπον ;)

Καποιες ενστασεις ή μαλλον επεξηγησεις και απο μενα αφου πιστευω πως ειμαι ο ηθικος αυτουργος της ολης υποθεσης μιας κι εγω ανεβασα το topic.

Το topic λοιπον ειχε καθαρα χιουμοριστικο χαρακτηρα εξου και ο τιτλος. Αν δεν ειχε χρησιμοποιηθει η λεξη πρεσσα ισως να μην ειχε γινει τοσο μεγαλη συζητηση.

Το forum αποτελει μια διεξοδο απο τα καθημερινα και επιπλεον, ενα χωρο οπου μπορουμε να μοιραζομαστε την αγαπη μας για το 112. Το χιουμορ και τα πειραγματα ειναι απαραιτητες προυποθεσεις για να περναμε καλα και να γελαμε. Δεν χρειαζεται ομως και να παραξηγουμεθα. Αντιμετωπιστε το χιουμορ και το πειραγμα με τον ιδιο τροπο. Κανεις εδω μεσα δεν ηταν ποτε κακοπροαιρετος...

Εγω ειμαι μεσα στη συναντηση του επομενου ΣΚ, και δεν θεωρω ουτε δεχομαι οτι υπαρχει θεμα συσφιξης σχεσεων.
Εχετε λοιπον μια εβδομαδα καιρο να πλυνετε, να γιαλυσετε κλπ κλπ.
Επισης να κατσετε να ρυθμισετε γιατι εχω αγριες διαθεσεις τελευταια και δεν εχω διαθεση για δικαιολογιες... Θα ειμαι αμειλικτος.....;D ;D



Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Περι Πρέσσας 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1811

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Πολύ ωραία, οι παρεξηγήσεις λύθηκαν λοιπόν!

Αλλά...... Audi 100 στην πρέσσα ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!! >:( :( :o







(flame bait)
Τελευταία διόρθωση: 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Περι Πρέσσας 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1812

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Eλα ρε Νικο, μη στεναχωριεσαι....Δεν ξερω αν σε παρηγορω, αλλα εγω δεν θα το εστελνα σε καμια περιπτωση.. :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Περι Πρέσσας 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1813

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Εντάξει Κώστα, νά'σαι καλά! Όταν θά'χω τόσα πολλά ίδια που δεν θα ξέρω τι να τα κάνω θα σου κάνω ένα δώρο!!!!

Για το σαλόνι σου !!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4