ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων

Re: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1057

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Πάντως κι εγώ υπερθεματίζω για το smart. Είναι ένα πολύ σημαντικό αυτοκίνητο που άλλαξε την αυτοκίνηση στις πόλεις και προσωπικά θα είμαι αιωνίως ξετρελλαμένος μαζί του.

Μόνο που με τρία παιδιά δεν μπορώ να δικαιολογήσω την αγορά του ούτε στον εαυτό μου...... :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1058

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
εγω παλι γεννηθηκα μεσα σε autobianchi και μεγαλωσα σε αυτο -αν και λιγο στενο πισω-
Το πρωτο αμαξι της οικογενειας ηταν ενα σειρα 3 elegant μαυρο που ο πατερας μου το ειχε κανει abarth look οπου με αυτο ειχαμε γυρισει το 1978 ολη την ευρωπη και με μπαγκαζιερα!!!!!!!!!οπου αν και μικρος μου εχει μεινει σαν μια αναμνηση ονειρο να κανω και εγω με την οικογενεια μου ενα αναλογο ταξιδι .
Θυμαμαι να ανεβαινουμε της αλπεις με χιονολαστιχα!!!!!!!!!!(1978)και μπαγκαζιερα και να εχουν τρελαθει ολοι με τα bmwmercedes που βαζαν αλυσιδες η δεμενο πανω στο hovercraft και την επισκεψη στην ιταλια στο εργοστασιο για να δουμε το σειρα 4 που μολις ειχε προτοβγει.
Μετα σειρα 4 abarth εκει εμαθα να οδηγω πως κανουν διαρηξη σε αυτοκινητο πως αναποδογυριζει εκει  η πρωτη μου επαφη με γυναικα  ;D.
Αρχες της δεκαετιας του 90 το πουλησαμε για να παρει η οικογενεια ενα fiat tipo και εγω ενα ritmo130tc
Μετα ειχα αρχισει να ασχολουμαι με τα διτροχα και το 1997 πηρα δανειο 1000000 για να αγορασω ενα αμαξι φτηνο για να μην κρυωνω και ψαχνοντας για α112 επεσα πανω στο 500αρακι μικρο ηλιοροφη γλυκουλη το χτυπησα .Μετα απο κανα χρονο μου ειχε μπει η classicmania ΗΘΕΛΑ ΟΛΑ τα αυτοκινητα που ειχαν περασει απο την ζωη μου ειτε σαν ιδιοκτητες ειτε μου αρεσαν πηρα ενα σκαραβαιο του 1961 με σκοπο να τον κανω herby -ο ηρωας μου μεχρι καποια ηλικια ;D-μετα ενα μινι με υδροπνευματικες αναρτησεις σειρα μαλλον  ενα ειχα ξεκινησει ειδη το 500αρακι  ετρεχα με μηχανακια σε αγωνες και τα λεφτα δεν μου εφταναν  :o.οποτε τα πουλησα ολα εκτος το 500  ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1059

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Στελιο αν εχεις καμια φωτο απο εκεινα τα ταξιδια στην Ευρωπη με το Α112 πιστευω πως θα ηταν πολυ ωραιο να μας τις εδειχνες αν δεν σε πειραζε
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1060

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
εδω στο σειρα μαλλον 3 που ειχαμε παρει δανεικο κατι σαν test drive απο το μαγαζι του Μαδετζη (αντιπροσωπου lancia autobianchi )που ηταν εκει που ειναι ο ΑΝΤ1 τωρα
και με το νεο αποκτηθεν elegant με καταβολες porsche  ;D
ο οδηγος ειμαι εγω ;D ;D
Τελευταία διόρθωση: 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1061

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
ευτυχως αρχισε να φτιαχνει εφυγε και το αυτοκολητο porsche  ???μπηκε ηλιοροφη απεχτησε look abarth και ζαντουλες εποχης Στην 3 φωτο ειναι απιθανο  ::) ::)εδω μαζι με τον πατερουλη μου
Ο μικρουλης ειμαι και παλι εγω

Τελευταία διόρθωση: 15 Χρόνια 9 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ...Αντιληψεις περι κλασσικων αυτοκινητων 15 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1062

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
αγγλια στην πρωτη φωτο καπου στην ελβετια η αλλη μτ τον πατερουλη μου και το παιδακι με τον σκουφο.............εγω ;D


Τελευταία διόρθωση: 15 Χρόνια 9 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.