ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Σώστε το μουσείο της Alfa Romeo στο Arese

Σώστε το μουσείο της Alfa Romeo στο Arese 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #9670

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce
 
  Γίνεται μία προσπάθεια απ' όλους τους φίλους της γνωστής φίρμας ,και όχι μόνο, να συμβάλλουν στην επαναλειτουργία του εξαιρετικού αυτού μουσείου το οποίο είναι σημαντικό τόσο για τη πόλη και τους κατοίκους της πόλης του Μιλάνο όσο  και  για ολους τους απανταχού φίλους της αυτοκίνησης.
      Προσωπικά το έχω επισκεφθεί από το 2003 και δε κρύβω την απογοήτευση μου όταν κατά τη διάρκεια της επίσκεψης μου το καλοκαίρι το 2010 για τα 100 χρόνια της Alfa, το μουσείο ήατν κλειστό για το κοινό λόγω απόφασης της Fiat!!!Για όσους έχουν πάει ξέρουν...για όσους πάλι όχι, ίσως αυτή η υπογραφή σας, βοηθήσει πραγματικά να λειτουργήσει ξανά κάτι τόσο σημαντικό και να σας δοθεί η ευκαιρία να γνωρίσετε θρύλους της αυτοκίνησης.
  Να μη ξεχνάμε ότι στην Ιταλία τα μουσεία αυτ/των σπανίζουν και είναι συνήθως ιδιωτικές συλλογές και όχι εργοστασιακά εκθέματα.


www.change.org/petitions/riapertura-del-...ource=share_petition
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σώστε το μουσείο της Alfa Romeo στο Arese 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #9673

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
Να το κλείσουν και να τα βάλουν φωτιά τα σάπια!!!!  ;D ;D ;D

Εγώ πάντως ψήφισα! Πάντως υπάρχει πλέον και το μουσείο αυτοκινήτου στο Τορινο που δεν είναι ιδιωτική συλλογή.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σώστε το μουσείο της Alfa Romeo στο Arese 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #9675

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce
Να το κλείσουν και να τα βάλουν φωτιά τα σάπια!!!!  ;D ;D ;D

Εγώ πάντως ψήφισα! Πάντως υπάρχει πλέον και το μουσείο αυτοκινήτου στο Τορινο που δεν είναι ιδιωτική συλλογή.


....είναι από τα μουσεία που σπανίζουν  και δυστυχώς δεν είναι κάποιου εργοστασίου αυτό στο Τορίνο
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σώστε το μουσείο της Alfa Romeo στο Arese 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #9684

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Να το κλείσουν και να τα βάλουν φωτιά τα σάπια!!!!  ;D ;D ;D

Εγώ πάντως ψήφισα! Πάντως υπάρχει πλέον και το μουσείο αυτοκινήτου στο Τορινο που δεν είναι ιδιωτική συλλογή.


χαχαχα!! αστα αυτα η Giulia σε περιμενει να την αποκτησεις..!!

ψηφισαμε...!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.