ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ

ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1706

  • Treleo
  • Το Άβαταρ του/της Treleo
Ψάχνω να βρώ εδώ και καιρό να δώ τί σημαίνουν και τι εκπροσωπούν οι κωδικοί χρώματος ενός ABARTH 4η σειρά που έχω και δεν υπάρχουν πληροφορίες για τουσ συγκεκριμένους κωδικούς στην ιστοσελίδα μας.
Αν ξέρει κανείς το κωδικό 692 σε τι χρώμα αντιστοιχεί (αυτό είναι χαραγμένο στο ταμπελάκι του Α112 4η σειρά) και γενικά ότι εκροσωπούν αυτοί οι κωδικοί και ότι link υπάρχει σε άλλες σελίδες η αρχεία, που να αφορούν κωδικούς χρωμάτων και ταπετσαριών κι συνδιασμούς αυτών για τις εκάστοτε εκδόσεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1707

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
Ο κωδικος χρώματος 692 αντιστοιχεί στο Argento Met. δηλαδή ασημί μεταλλικό. Οι κωδικοί που βλέπεις στο site για την τέταρτη σειρά αφορούν στα πρώτα αυτοκίνητα. Στη συνέχεια τα πράγματα μπερδεύτηκαν λιγάκι αλλά εδώ είμαστε εμείς για να τα ξεμπερδεύουμε...! ;)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2326

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
σε ενα καινουργιο διαφημιστικο εποχης που βρηκα και αφορα την 4η σειρα
πορτοκαλι abarth 4 η σειρα :o?
πρασινο (σπανιο αν και εχω δει ενα οχι ομως abarth)
χρυσα 2?????



Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2331

  • epapa70hp
  • Το Άβαταρ του/της epapa70hp
Στελιο, δες και την ελληνικη εκδοση του προσπεκτους στις "χρησιμες σελιδες" του a112abarth.gr στην κατηγορια "colour & upholstery" Nuova A112, 1977...ειναι το ιδιο με την ξενη εκδοση που βρηκες...

Το Rosso Attinia 167 (πορτοκαλι) και το Verde Tirolo 147 (πρασινο) ειναι αληθεια πως ποτε δεν τα εχω δει σε 4η σειρα ουτε εδω, ουτε σε Raduno A112Abarth στην Ιταλια. Δεν τα εχω δει ουτε σε Elegant 4η απο οσο θυμαμαι.
Εχω δει το Celeste 153 ( αρχικη επιλογη για το δικο μου Abarth, αλλα προτιμησα το Bronzo Metalizzatto γιατι τελικα εδενε σαν χρωμα καλυτερα με τα μπεζ PVC και τα σκουρα καφε βελουδα εσωτερικα...).

Επισης σε Raduno στην Ιταλια εχω δει επανειλλημενα 4ες σειρες με μαυρο ματ καπω (παντα σε μη μεταλλικα χρωματα...).  Αποδεκτο γιατι στην 4η σειρα ηταν εξτρα επι παραγγελια.

Επισης, με την ευκαιρια, θα ηθελα να θυμισω σε οσους προκειται να ανακατασκευασουν 4ες σειρες Abarth (και δεν μπορουν να βρουν τα αντιστοιχα βελουδα σε σωστες αποχρωσεις) οτι μπορουν να αποφυγουν την..."κακοτοπια" και να χρησιμοποιησουν το μπεζ PVC σε ολο το καθισμα, δηλαδη τοσο στα πλαινα οσο και στη θεση του μπεζ, καφε η θαλασσι βελουδου στη μεση και τα προσκεφαλα, γιατι ετσι μπορουσε κανεις  να το ζητησει σαν extra επιλογη απο την αντιπροσωπεια... Εχω δει τετοια ανακατασκευη, και σοβαρη μαλιστα, σε ενα Raduno σε μια 4η σειρα Αbarth απο την Σαβονα, με εξωτερικο χρωμα μπλε σκουρο. Απολυτως αποδεκτο! Ειναι σαν να βλεπεις το εσωτερικο 3ης Abarth (σαν του a112gp) οχι σε μαυρο αλλα σε μπεζ PVC!  :)

Τελευταία διόρθωση: 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2336

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
epapa 70hp εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Εμένα μου αρέσει πολύ η διχρωμία στο ύφασμα της 4ης σειράς και σε καμία περίπτωση δεν θα έβαζα PVC σε όλο το κάθισμα. Θα προτιμούσα να έβρισκα ένα παρεμφερές κοτλέ και σε κοντινή με το original απόχρωση. Έπειτα είναι και το σχέδιο. Τι σχέδιο θα έκανες στο PVC αν έντυνες όλο το κάθισμα?
  Το πορτοκαλί και πράσινο 4σειρά παρόλο που αναφέρεται στο prospect, σε Abarth δεν το έχω δεί ποτέ! Μόνο ένα base και ένα elegant έχω δει σε πράσινο και πορτοκαλί αντίστοιχα.
 
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: ΚΩΔΙΚΟΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ - ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΩΝ 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2337

  • epapa70hp
  • Το Άβαταρ του/της epapa70hp
Εγω goudouth δεν ειπα οτι η λυση αυτη ειναι και η πιο αποδεκτη αισθητικα! Συνεπως δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις! Και εγω προτιμω την διχρωμια (γιαυτο κιολας επελεξα αυτοκινητο με beige PVC σε συνδιασμο με marrone καφε βελουδο). Απλα ειπα και ξαναλεω οτι ειναι απολυτα αποδεκτο, σαν αποκατασταση, για καποιον να ακολουθησει αυτη τη λυση αποφευγοντας την ελλειψη του original βελουδου, αν το επιθυμει.

Οσον αφορα το σχεδιο, μαλλον δεν διαβασες ολο το κειμενο μου προσεχτικα. Ειναι σαν το μαυρο της 3ης σειρας Abarth αλλα σε μπεζ PVC.  8)
Τελευταία διόρθωση: 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.