ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΑΠΟΡΙΕΣ ....

Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ .... 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #8088

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
δεν τραβιεται γιατι θα σπασει... εχει δυο "αυτακια" που θυληκωνουν στο πανω μερος και βγαινουν πολυ ευκολα αρκει να βγει ενα πραγμα σα βιδα στο κατω.
Εγω βασικα για να τα βγαλω, εβαλα ενα πριονι λαμα μεσα απο τη χαραμαδα του αεραγωγου και εκοψα με προσοχη αυτη τη "βιδα"
Ο πρωην προεδρος ομως και ο Λευτερης μπορουν να σου πουν και τον ορθολογικο τροπο εξαγωγης....!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ .... 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #8089

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
  Κανονικά ο αεραγωγός βγαίνει τραβηχτά στο κάτω μέρος, και μετά λίγο κάτω για να βγούν και τα αυτάκια που λέει ο aggelkos. Βέβαια μετά από τόσο καιρό το πλαστικό έχει πολυκαιριστεί οπότε ο κίνδυνος σπασίματος είναι πολύ μεγάλος, μην το δοκιμάσεις.
  Στο δικό μου περάσαμε με τον veloce ένα πολύ λεπτό γερμανικό κλειδάκι μέσα από την κάτω γρίλια του αεραγωγού και ξεβιδώσαμε σιγά σιγά την μεταλική μπίλια που κουμπώνει σε μια πλαστική φωλιά πάνω στην κολώνα. Μετά αφού βγάλαμε των αεραγωγό τραβήξαμε την μεταλική μπίλια και την ξαναβιδώσαμε πάνω στον αεραγωγό.   
  Η διαδικασία είναι δύσκολη και χρειάζεται υπομονή, αλλά αλήθεια, γιατί ρωτάς, ετοιμάζεις κάτι...?  ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ .... 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #8100

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch


  Τραβηχτά , μόνο δεν ξέρω άν έχει  κάποια ασφάλεια απο πίσω... Στέλιο τι εργασίες κάνεις πάλι  ???Ετοιμάζεσαι να γίνεις και βαφέας ???


Σε αυτο αποτυχαμε  ;Dενας φιλος απο το μεσσολογγι που θελει να ανακατασκευασει ενα α112 με ρωταγε αλλα δεν εχω βγαλει ποτε μου ( εβγαλα αλλα μαλλον το εχω σπασει >:()
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ .... 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #8101

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
  Κανονικά ο αεραγωγός βγαίνει τραβηχτά στο κάτω μέρος, και μετά λίγο κάτω για να βγούν και τα αυτάκια που λέει ο aggelkos. Βέβαια μετά από τόσο καιρό το πλαστικό έχει πολυκαιριστεί οπότε ο κίνδυνος σπασίματος είναι πολύ μεγάλος, μην το δοκιμάσεις.
  Στο δικό μου περάσαμε με τον veloce ένα πολύ λεπτό γερμανικό κλειδάκι μέσα από την κάτω γρίλια του αεραγωγού και ξεβιδώσαμε σιγά σιγά την μεταλική μπίλια που κουμπώνει σε μια πλαστική φωλιά πάνω στην κολώνα. Μετά αφού βγάλαμε των αεραγωγό τραβήξαμε την μεταλική μπίλια και την ξαναβιδώσαμε πάνω στον αεραγωγό.   
  Η διαδικασία είναι δύσκολη και χρειάζεται υπομονή, αλλά αλήθεια, γιατί ρωτάς, ετοιμάζεις κάτι...?  ;D


Nαι να βαλω αεραγωγο 4ης μπας και μου βγαλουν καρτα fiva
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ .... 11 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #9037

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
Μηπως ξερει καποιος τι χρωμα ηταν το ελατηριο που κραταει το καπω σε καθε σειρα ???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ .... 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #9217

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
Μηπως ξερει καποιος τι χρωμα ηταν το ελατηριο που κραταει το καπω σε καθε σειρα ???


αυτο το εμαθα τηλεφωνικα  >:(

στο α112 των νιγηριανων  ειχε αυτο το ταμπελακι , δεν το εχω ξαναδει

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.