ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: TORINO 2009 - 40 ANNI A112

TORINO 2009 - 40 ANNI A112 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2387

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Γεια σας παιδια!

Ησυχια βλεπω στο Forum πραγμα που σημαινει οτι οι περισσοτεροι βρισκομαστε στις παραλιες....
Εγω προσωπικα επιστρεφω στην καθημερινοτητα την Πεμπτη 20/8 (επειτηδες το εκανα για να παω μονο 2 μερες δουλεια και να μη μου κακοφανει!!).

Δεν σας κρυβω βεβαια οτι το μυαλο μου το μονο που σκεπτεται το τελευταιο διαστημα δεν ειναι αλλο απο το ταξιδι στην Ιταλια και συγκεκριμενα στο Τορινο στα τελη Σεπτεμβριου για τον εορτασμο των 40 χρονων Α112.

Ανοιγει λοιπον αυτο το topic προκειμενου να ενημερωνομαστε για τις εξελιξεις του ταξιδιου.

Μεχρι στιγμης τα πληρωματα εχουν ως εξης:

Γιωργος Σαμουχος
Γιωργος Πετρουτσοπουλος
(Με το 7th series του προεδρου)

Λευτερης Τσετης
Αντρεας Κουτσουπας
(Με το Smash του Λευτερη)

Ηλιας Παπαλεξανδρου
Treleo
(Με το 3rd series του Ηλια. Ηλια ελειξε το θεμα! Αυτο θα παρεις!!)

Κωνινος Αγγελου
Γιωργος Βαβατσουλας
(Με το 7th series το δικο μου - ακομη προβληματιζομαι με τις ζαντες....)

Ενδιαφερον υπαρχει βεβαια και απο αλλους οπως ο Στελιος, ο οποιος συγκεκριμενα αν ερθει θα φερει το αυτοκινητο του.

Η αναχωρηση θα γινει απο την Πατρα το πιθανοτερο απογευμα Πεμπτης 24 Σεπ, και
η επιστροφη θα ολοκληρωθει (Θα ημαστε πισω στην Αθηνα δηλαδη), το βραδυ της Τριτης 29 Σεπ.

Ηδη υπαρχει κρατηση στο καραβι για 4 αυτοκινητα και 2 4κλινες καμπινες, καθως εχουν σταλει και οι αντιστοιχες συμμετοχες στο Registro για την εκδηλωση.
(Ο Ηλιας εχει κανει την αριστη διευθετηση ολων των παραπανω και τον ευχαριστουμε γι αυτο!)

Το κοστος ανα ατομο κατα προσεγγιση υπολογιζεται

250Ε Εισητηρια
100Ε Διαμονη
100Ε Συμμετοχη στην εκδηλωση (δεν ξερω αν αυτο ειναι ανα αυτοκινητο)

Πρεπει επισης να υπολογιστει το κοστος Βενζινης, διοδιων, φαγητων κτλ.

Αν λοιπον ενδιαφερεται και καποιος αλλος ας εκδηλωσει ενδιαφερον προκειμενου να γινουν και οι τελευταιες ενεργειες. Υπαρχει χρονος ακομη.

Αυτα απο μενα προς το παρον....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: TORINO 2009 - 40 ANNI A112 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2388

  • epapa70hp
  • Το Άβαταρ του/της epapa70hp
100Εur Συμμετοχη στην εκδηλωση (δεν ξερω αν αυτο ειναι ανα αυτοκινητο)

Γεια χαρα!

Eιναι 100Εur συμμετοχη ανα ατομο. Ηδη εχουν σταλει στο Registro τα χρηματα (800 Εur) για την πληρωμη των συμμετοχων για τα 8 δηλωθεντα ατομα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: TORINO 2009 - 40 ANNI A112 14 Χρόνια 8 Μήνες πριν #2393

  • gpetri
  • Το Άβαταρ του/της gpetri
Γεια σας παιδια!

Ησυχια βλεπω στο Forum πραγμα που σημαινει οτι οι περισσοτεροι βρισκομαστε στις παραλιες....
Εγω προσωπικα επιστρεφω στην καθημερινοτητα την Πεμπτη 20/8 (επειτηδες το εκανα για να παω μονο 2 μερες δουλεια και να μη μου κακοφανει!!).

Δεν σας κρυβω βεβαια οτι το μυαλο μου το μονο που σκεπτεται το τελευταιο διαστημα δεν ειναι αλλο απο το ταξιδι στην Ιταλια και συγκεκριμενα στο Τορινο στα τελη Σεπτεμβριου για τον εορτασμο των 40 χρονων Α112.

Ανοιγει λοιπον αυτο το topic προκειμενου να ενημερωνομαστε για τις εξελιξεις του ταξιδιου.

Μεχρι στιγμης τα πληρωματα εχουν ως εξης:

Γιωργος Σαμουχος
Γιωργος Πετρίτσοπουλος(Με το 7th series του προεδρου)

Λευτερης Τσετης
Αντρεας Κουτσουπας
(Με το Smash του Λευτερη)

Ηλιας Παπαλεξανδρου
Treleo
(Με το 3rd series του Ηλια. Ηλια ελειξε το θεμα! Αυτο θα παρεις!!)

Κωνινος Αγγελου
Γιωργος Βαβατσουλας
(Με το 7th series το δικο μου - ακομη προβληματιζομαι με τις ζαντες....)

Ενδιαφερον υπαρχει βεβαια και απο αλλους οπως ο Στελιος, ο οποιος συγκεκριμενα αν ερθει θα φερει το αυτοκινητο του.

Η αναχωρηση θα γινει απο την Πατρα το πιθανοτερο απογευμα Πεμπτης 24 Σεπ, και
η επιστροφη θα ολοκληρωθει (Θα ημαστε πισω στην Αθηνα δηλαδη), το βραδυ της Τριτης 29 Σεπ.

Ηδη υπαρχει κρατηση στο καραβι για 4 αυτοκινητα και 2 4κλινες καμπινες, καθως εχουν σταλει και οι αντιστοιχες συμμετοχες στο Registro για την εκδηλωση.
(Ο Ηλιας εχει κανει την αριστη διευθετηση ολων των παραπανω και τον ευχαριστουμε γι αυτο!)

Το κοστος ανα ατομο κατα προσεγγιση υπολογιζεται

250Ε Εισητηρια
100Ε Διαμονη
100Ε Συμμετοχη στην εκδηλωση (δεν ξερω αν αυτο ειναι ανα αυτοκινητο)

Πρεπει επισης να υπολογιστει το κοστος Βενζινης, διοδιων, φαγητων κτλ.

Αν λοιπον ενδιαφερεται και καποιος αλλος ας εκδηλωσει ενδιαφερον προκειμενου να γινουν και οι τελευταιες ενεργειες. Υπαρχει χρονος ακομη.

Αυτα απο μενα προς το παρον....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: TORINO 2009 - 40 ANNI A112 14 Χρόνια 7 Μήνες πριν #2414

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
εγω δυστυχως εντελει δεν θα μπορεσω να ερθω ...ελπιζω να τα καταφερω στα 45 χρονια :'(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: TORINO 2009 - 40 ANNI A112 14 Χρόνια 7 Μήνες πριν #2415

  • epapa70hp
  • Το Άβαταρ του/της epapa70hp
Στα 45 χρονια δεν νομιζω να υπαρξει εορταστικη εκδηλωση. Στα 50 και καθε νεα δεκαετια σιγουρα! Σκεφθειτε ομως τι γιορτη θα γινει στα 100 η και στα 112 χρονια!!! Δηλαδη το 2069 η και το 2081!!! Ισως καποιο η καποια απο τα δικα μας Α112 να ειναι εκει χωρις εμας!!!   :D :(
Τελευταία διόρθωση: 14 Χρόνια 7 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: TORINO 2009 - 40 ANNI A112 ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ 14 Χρόνια 7 Μήνες πριν #2416

  • Treleo
  • Το Άβαταρ του/της Treleo
Θα μπορούσαμε να παμε μία μέρα νωρίτερα ωστε να επισκευτούμε την Φλωρεντία και να μείνουμε εκεί το βράδυ για ανασυγκρότηση - τεχνικό έλενχο και να έχουμε μία μέρα καιρό για μήν τυχόν προκύψει οτιδήποτε (βλάβη - μποτιλιάρισμα) να υπάρχει ο χρόνος για επιδιόρθωση και χωρίς το άνχος να είμαστε αυθημερών στο Τορίνο.... μπορούμε ανα αυτοκίνητο ή τετράδες ή όλοι μαζί να πάμε λίγο νωρίτερα ωστε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο οτι έχουμε λίγο χρόνο μπροστά μας και δέν τρέχουμε να προλάβουμε με την "ταυτότητα" στο στόμα....
Νομίζω άν φεύγαμε Τετάρτη απόγευμα αντί για Πέμτη θα έλυνε πολύ άνχος και τρέξιμο για την διαδρομή και το κόστος για μία διανυκτέρευση Φλωρεντία θα βγεί και με το παραπάνω απο τα πιό φτηνα εισιτήρια απο αυτά που σκεφτόμασταν να πάρουμε για να φτάσουμε λίγες ώρες νωρίτερα με άλλο πλοίο την Παρασκευή... οπότε και 1 μέρα παραπάνω πληρωμένη στην Φλωρεντία χωρίς έξτρα κόστος και λιγότερο άνχος και ταλαιπωρία και τρέξιμο (δεδομένου οτι έχουμε αντίκες που απαιτούν χαλαρή οδήγηση και χρήση και όχι καινούργια αμάξια για μεγάλα ταξίδια που μας επιτρέπουν να τρέχουμε να προλάβουμε)
Σκεφτείτε το και δείτε το πρόγραμμα σας όσοι μπορούν αν είναι να ξεκινήσουμε απο Τετάρτη βράδυ... Πιστεύω 1 "ουσιαστικά" δωρεάν μέρα στην Φλωρεντία καθώς και την δυνατότητα να απολαύσουμε την διαδρομή για Τορίνο χαλαρά και χωρίς άνγχος (αξία ανεκτίμητη), ολοι θα το θέλετε για να μήν ταλαιπωρήσετε και τα οχήματα σας αλλα και εσάς...  :)

ΥΓ: Σκεφτείτε και την δυνατότητα να βγάλετε μερικές "κλασικές" φωτογραφίες με τα "κλασικά" Α112 σας, με φόντο την ίσως ωραιότερη "κλασική" πόλη της Ιταλίας, με αφορμή ενα σημαντικό αυτοκινητιστικό γεγονός για τα αυτοκίνητα μας και μόνο.... (ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ)
Τελευταία διόρθωση: 14 Χρόνια 7 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.