ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ?

Re: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ? 16 Χρόνια 2 Μήνες πριν #194

  • james007
  • Το Άβαταρ του/της james007
h timi tou.....h egw h o paliatzis tha to epairne.....(eixa akoma ena idi se ena xwrafi parathmeno gia antallaktika, opote ipirxe kinitro) pantws to goustarw poli kai as exei Vmax 100km/h se kathfora
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ? 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #409

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
δεν εχω τωρα  >:(ψαχνω ηταν το πρωτο μου αυτοκινητο και να πως το καταντησα το 1990 μετα απο ανατροπη (το επαιζα biazzon τοτε me lancia integrale) μετα το ψιλοεκανα σειρα 6 και μετα δυστυχως το πουλησα

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ? 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1946

  • epapa70hp
  • Το Άβαταρ του/της epapa70hp
Hταν η υποσχεση-δωρο του πατερα μου για την επιτυχια της εισαγωγης μου στο Οικονομικο Πανεπιστημιο (τοτε ΑΣΟΕΕ)!
Ειχα να διαλεξω τελικα αναμεσα σε Ιnnocenti De Tomazo, Fiat 127 Sport & Autobianchi Abarth 70 HP 4η σειρα. Διαλεξα το τριτο, αν και σε ολη την διαρκεια που ημουν λυκειοπαις λαχταρουσα την 3η σειρα! Kαι το κρατω εως σημερα. Το Φθινοπωρο 2001 απεκτησε καρτα FIVA, (το πρωτο Αutobianchi Αbarth στην ΦΙΛΠΑ) και ο πρωτος αγωνας ηταν το "24 Ωρες Ελλαδα", τον Οκτωβριο 2001, με διακρισεις στην κατηγορια και στην κλαση εως 1300cc.
Eπηραστηκα απο το γεγονος οτι το αυτοκινητο ηταν ενας Δαυιδ της εποχης που τα εβγαζε περα με καθε μεγαλοσχημονα Γολιαθ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ? 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1953

  • Treleo
  • Το Άβαταρ του/της Treleo
Ημουν γοητευμένος (προ 15ετίας) απο μία άλλη γοητευτική Ιταλίδα... όχι τόσο για τις καμπύλες της όσο για την αγριάδα της... Lancia Delta Integrale... μετά απο οικονομίες δουλειάς 4 ετών και ενός μικρού δανείου απο συγγενείς αποτέλεσε το πρώτο μου (στο όνομα μου) αυτοκίνητο...
Όταν τελείωσα με την "Συντήρηση - ανανέωση" στην αντιπροσωπία... ένα εξάμηνο μετά ... κάποιοι που την είχαν βάλει στο μάτι την έκλεψαν...
Πάνω στην απελπισία μου και στην ανάγκη μου να έχω αυτοκίνητο να κινούμαι... και να αντικαταστήσω την INTEGRALE... πήρα... (τί άλλο?) ένα Α112 ΑΒΑΡΤΗ 6η. Είχε τότε πολλές μαιουδιές και του πρόσθεσα και άλλες αλλα ήταν πανέμορφο... τότε άρχισα να ψάχνομαι... αποφάσισα πως ήθελα το πρώτο ABARTH 70hp που ήταν και το πιό ρετρό... με το ψάξιμο ανακάλυψα (πρόσφατα) οτι αυτο που έψαχνα ήταν ένα 3ή σειρά... Απο τότε πούλησα το πρώτο μου και πήρα κα άλλα 2 Α112 που με τη σειρά τους, ή χαρίστηκαν σε συγκενείς ή μοσχοπουλήθηκαν..! Με όλα έζησα τρελές και μοναδικές προσωπικές αλλά και παρεΐστικες στιγμές... ώστε να μήν θέλω να το βγάλω απο την ζωή μου τόσο εύκολα...
Πρίν μερικούς μήνες ξανααντίκρυσα το Α112 που τόσα χρόνια έβλεπα μόνο σε φωτογραφίες και έψαχνα ... και φυσικά το αγόρασα χωρίς δεύτερη σκέψη... για να το "παντρευτώ"..., ακόμα το ανακατασκευάζω... αργά αλλα εντατικά... περαστικά μου, αλλα το λατρεύω!!!

ΥΓ: Σάν δεύτερο κάποτε ίσως παντρευτώ και μία INTEGRALE γνήσια άν βρώ πουθενά...
Τελευταία διόρθωση: 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ? 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1957

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Γιατί πήρα Α112; γιατί δεν έβρισκα τόσο φτηνό Μινι!!!!!!


Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι σας εκανε και πηρατε Autobianchi ? 14 Χρόνια 11 Μήνες πριν #1958

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Και για να προλάβω τα εγκεφαλικά δηλώνω ότι κάνω πλάκα. (αλλά δεν κάνω κατά βάθος. Εγώ πρώτα ήθελα Μινι!). Βασικά οι ιδέες μου μπήκαν ύπουλα όταν πρωτοείδα του Λευτέρη. Και δούλεψαν υπόγεια μέχρι που μου σφύριξαν το συγκεκριμένο και το τσίμπησα. Τώρα την καταβρίσκω να το οδηγώ κι ας μην είναι Αμπαρτ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.