ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Προς κατόχους Α112 Abarth!

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8821

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
On second thought βέβαια μαλλον δεν φτάνει μόνο ένας. Ο Στέλιος έχει τα φόντα και προσπαθεί τόσο καιρό, αλλά.......
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8822

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
On second thought βέβαια μαλλον δεν φτάνει μόνο ένας. Ο Στέλιος έχει τα φόντα και προσπαθεί τόσο καιρό, αλλά.......

ετοιμος ημουνα για το  kp for president .
Νικο εχεις δικιο οτι δεν σας  συστηνω , ειναι καλο να τα λετε αυτα για να γινομαστε καλυτεροι (εγω σε αυτην την περιπτωση) διοτι ουτε pr τυποι ειμαστε , ουτε ειμαι και κανας κοινωνικος
Οσο για την ιστοσελιδα τι θελεις να μαθεις που δεν το εχει μεσα ??(εγω οτι χρειαζομαι μεχρι τωρα το βρισκω εκει για αυτο ρωταω)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8826

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Οσο για την ιστοσελιδα τι θελεις να μαθεις που δεν το εχει μεσα ??(εγω οτι χρειαζομαι μεχρι τωρα το βρισκω εκει για αυτο ρωταω)

Πολλές φορές πχ. ψάχνω αισθητικές λεπτομέρειες που δεν περιλαμβάνονται στις φωτογραφίες που υπάρχουν, φωτογραφίες ανταλλακτικών, μηχανικών μερών, περισσότερα τεχνικά στοιχεία κλπ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8829

  • kp61
  • Το Άβαταρ του/της kp61
κοκκινιζω....αλλα παραλληλα θα αρπαξω την πασα για το φιλικο, θελω να πιστευω, φορουμ των μινακιδων και θα πω οτι σ εκεινο και στις συναντησεις του υπαρχουν δυο ειδων μινακια, οπως πολυ καλα ανεφερε ο νικολας, τα ιστορικα (10αρες-στενα φτερακια η και καθολου και κινητηρες παλαιοι) και τα ''γυφτικα'', δεν ντρεπομαι να το πω (με φουσκωτα φτερα-αλλους κινητηρες-απιθανες ζαντες κι οτι ναναι εσωτερικα)
αυτος ειναι και ο κυριος λογος που στις συναντησεις του βλεπει κανεις πολλες φορες ακομα και 50plus αυτοκινητα.
ειναι αυτο το αποτελεσμα που θα θελαμε ομως? ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ...σαφεστατα θα θελαμε μονο κλασσικα μινακια, ακομα κι αν ειχαμε λιγοτερες συμμετοχες. αλλα ευκολα καποιοι θα μας χαρακτηριζαν ελιτιστες η στενοκεφαλους κλπ.
γραφω ολα τα παραπανω για να επισημανω οτι στο α112-φορουμ και στις συναντησεις του δεν υπαρχουν τετοια φαινομενα, κι αν υπαρχουν δεν ειναι ορατα δια γυμνου οφθαλμου, ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ σε σπορτινγκ α112, που ειναι καλοδεχουμενα φανταζομαι και μεσα στο παιχνιδι.
το περιεργο ειναι πως ενω κυκλοφορουν πολλα α112, δεν εμφανιζονται πολλα στις συναντησεις, οι οποιες ουτως η αλλιως περνανε μια ''κριση'' απ τα γνωστα προβληματα. επισης εχω πολλους φιλους που δεν διαβαζουν το φορουμ, ενω εχουν α112, γιατι προφανως δεν ασχολουνται με το ιντερνετ και γιατι προφανως κανεις δεν τους ειδοποιει για τις συναντησεις.
μια καλη κινηση που καναμε οταν πριν χρονια ηρθε στα χερια μας το μινι-φορουμ (το οποιο ηταν πραγματικα σαν χρεωκοπημενη ελληνικη επιχειρηση...) ηταν να βαζουμε ενα διακριτικο σημειωμα (απο καποια εκτυπωση κι οχι χειρογραφο) στους καθαριστηρες απο οποια μινακια βλεπαμε στο δρομο η σε συναντησεις καποιων λεσxων.....αυτο εφερε πολυ κοσμο κοντα μας. παρα πολυ κοσμο επισης εφερε κοντα μας το μικρουλι αυτοκολλητακι που εχουμε και μοιραζαμε δωρεαν
επισης πλησιασαμε καποια καταστηματα ανταλλακτικων, που μας γνωριζαν μεν...αλλα δεν ηθελαν να ακουσουν για εμας!!!! και τους καλεσαμε στις συναντησεις μας, τους κερασαμε εναν καφε, και στην επομενη συναντηση ηταν και χορηγοι μεσω καποιων δωρων (πραγμα που επισης εφερε καποιους στο χωρο)

τελος η δουλεια ειναι συλλογικη! ο καθενας βοηθαει με τον τροπο του! κανεις δεν περιμενει απο τους αλλους να τα κανουν ολα, οπως και ολοι οι υπολοιποι δεν πρεπει να κακοχαρακτηριζουν αυτους που δεν κανουν τιποτα πιστευω...
η παρεα ειναι παρεα!!! και ο κοινος συνδετικος κρικος ειναι το α112....η μαλλον μονο το abarth! σποντα που πιθανον να θελει κουβεντα και δουλεια...

ευχαριστω για το χρονο σας
ηθελα μονο να βοηθησω!
Τελευταία διόρθωση: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8831

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Παιδια νομιζω οτι το πραγμα πηρε πιο αυστηρη τροπη χωρις ιδιαιτερο λογο...

Δε νομιζω οτι κανεις εχει κατι προσωπικο με κανεναν και ουτε χρειαζεται να δικαιολογουμαστε αν καναμε, προσφεραμε κατι η οχι.
Εχοντας συναναστραφει με αρκετα αλλα club και ομαδες θεωρω οτι η δικη μας παρεα στεκεται σε πολυ καλο επιπεδο απο πλευρας ομονιας, φιλιας και αλληλοεκτιμησης μεταξυ μας.
Ειναι λογικο, αλλιως να ηταν τα πραγματα οταν ημασταν 4-5 ατομα, και αλλιως σημερα που ημαστε καμια 20ρια. Αλλοστε και το γενικοτερο πλαισιο ηταν πολυ πιο διαφορετικο 10 χρονια πριν.

Σιγουρα σε αυτο που λεει ο goudouth εχει απολυτο δικιο. Ειναι πολυ ασχημο να βλεπεις οτι πολλους δεν τους απασχολολει τιποτα περισσοτερο απο τον εαυτο τους, το δικο τους και μονο 112 ή τα πραγματα που ψαχνουν. Και ειμαι σιγουρος πως οταν βλεπουν τα αυτοκινητα δεν ξερουν ποιανου ειναι πιο. Ουτε βεβαια τους απασχολει και φυσικα ουτε καν λογος να ακουσουν αν καποιος εχει μια αλλη αναγκη.
Η κλασσικη ψυχολογια δηλαδη που βλεπουμε παντου γυρω μας.

Ακομη και αυτο ομως δεν εχει σημασια... Τι να κανουμε τωρα...
Και θα μιλησω προσωπικα. Εγω ολοκληρωσα το αυτοκινητο το 2002. Τοτε ηταν το μοναδικο 112 που ειχε ανακατασκευασθει μαζι με το πορτοκαλι elegant του Γιωργου Π.
Λογικο ηταν το ενδιαφερον μου να ηταν πολυ μεγαλυτερο αφου συνεπεσε και με το "στησιμο" της παρεας.
Απο τοτε ομως εχουν αλλαξει παρα πολλα.... , εχω μεγαλωσει κατα 10 χρονια, η προσωπικη μου ζωη εχει αλλαξει 180°, και γενικα οι προτεραιοτητες μου ειναι τελειως διαφορετικες σε σχεση με τοτε.
Το αγαπημενο μου 112 ειναι μεσα στην καρδια μου οσο τιποτε αλλο, αλλα δυστηχως ο χρονος που του αντιστοιχει ειναι πλεον πολυ πιο περιορισμενος.

Παρολαυτα στα τοσα χρονια δεν εχω παρευρεθει μονο σε 4 συναντησεις.

Με ολα αυτα δεν θελω ουτε να απολογηθω ουτε να δικαιολογηθω για κατι....
Απλα ενδεχομενως αυτο που συμβαινει σε μενα να ισχυει και για αλλα παιδια. Κι επιπλεον δεν σημαινει πως ολα ειναι ασπρο η μαυρο....  Ολα τα πραγματα στη ζωη εχουν τα πανω τους και τα κατω τους...

Ειμαι σιγουρος οτι εχουμε πολλα ευχαριστα μπροστα μας να κανουμε με τα 112...



Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8832

  • akrapovitch
  • Το Άβαταρ του/της akrapovitch
Aυτο με τα αυτοκολητα και τα χαρτακια προσωπικα το κανω , επειδη μερικοι ομως δεν εχουν internet εχω ξεκινησει και βαζω και τον αριθμο του τηλεφωνου μου .
Αμα βλεπω οτι δεν υπαρχει ανταποκριση ξεκιναω και ψαχνω πινακιδες να βρω τον ιδιοκτητη και να τον παρω τηλεφωνο , τις περισσοτερες φορες  φαινεται να ενδιαφερεται ο ιδιοκτητης και προσπαθω με καποιο τροπο να του πω οτι δεν θελουμε λεφτα για κατι αλλα εδω μεσα δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑΝ απο αυτους ολους

Αλλο κοινο το μινι αλλο το α112 , μην ξεχναμε οτι αυτοι που μεγαλωσαν με α112 ειναι πια 35+ και ειναι ενα αυτοκινητο το οποιο δεν εχει υπαρξει ουτε καποια διαφημηση ουτε καοια αναφορα σε ταινια για να γινει "της μοδας"

Σιγουρα οι μιανκιδες εχουν αρα πιο πολυ και πιο 'ΜΑΧΙΜΟ' κοσμο μια και ηλικιακα ισως δεν εχουν τις υποχρεωσεις που εχουμε εμεις .

Καγκουρεμενα α112 ειναι η αληθεια οτι δεν υπαραοχυν πολλα , προσωπικα και αυτα εμενα μου αρεσουν , δειχνουν μια κουλτουρα του ιδιοκτητη που με συναρπαζει και βεβαια ολα ειναι ευπροσδεκτα αρκει και ο ιδιοκτητης να ειναι καλο παιδι (οχι μπακοπουλος δλδ)


Αυτο που θελω να κρατησουμε ολοι απο δω μεσα ομως ειναι του Κωστα
Εχοντας συναναστραφει με αρκετα αλλα club και ομαδες θεωρω οτι η δικη μας παρεα στεκεται σε πολυ καλο επιπεδο απο πλευρας ομονιας, φιλιας και αλληλοεκτιμησης μεταξυ μας.

Και ελπιζω να συνεχισουμε να το εχουμε , εγω ειμαι απο τους τελευταιους σε αυτην την παρεα και το εχω νοιωσει πριν ακομα παρω α112 τοτε που ειχα ερθει στην Πεντελη με το 500αρακι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.